Odrazy, Austen, Lizzie

14. října 2014 v 22:46 | Kei-chan |  Random
Krásnou ironií osudu zrovna, když dočítám poslední knihu Jane Austenové, jež se přede mnou donedávna skrývala, je na zimbiu možnost otestovat sebe v rozsahu klasických literárních postav - a jsem zase na začátku. U první knihy, co jsem od JA četla - Pýchy a předsudku, nekonečně opakované předlohy ve filmech, knížkách, povídkách...

Hlavní hrdinka - ESFP - která odsuzuje předsudky, aby sama jednomu obrovskému bez váhání podlehla, hlavní hrdina - INTJ; teď si poprvé všímám, že je to její dokonalý protiklad - zcela sebejistý svými názory a životním postojem, a tak je mu logicky určeno jejich přezkoumání a přebourání od základů. Dvě protichůdné cesty, co se navzájem usměrní a sejdou uprostřed. Není to vlastně cíl, byť v méně extrémním podání - každého partenrství? Dát jeden druhému to nejlepší z toho, co postrádá, a vzít si stejně tak za vzor toho druhého?

Můj výsledek někoho možná vůbec nepřekvapí:


Mimochodem doporučuji soudobé související filmy - jen pro milovníky klasické virtuosní literatury: Austenland (****), Láska podle předlohy (****)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Temi Temi | 18. října 2014 v 19:34 | Reagovat

Já jsem creepy hodné prasátko, které ani neznám :D http://www4.pictures.zimbio.com/mp/XWRWOaBRTLZl.jpg

2 Kei-chan Kei-chan | 22. října 2014 v 22:00 | Reagovat

Hehe, tak to taky vůbec neznám!=) Charlottinu pavučinku jsem zatím pořád neviděla.. Ale zníš sympaticky, sis! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama