Neviditelnost

13. listopadu 2014 v 22:02 | Kei-chan |  Random
Zpravidla je tato vlastnost přisuzovaná Hestiím; jak V. správně poukázala, ani sama předloha nebyla zobrazována na obrazích a sochách. Dalo by se říct, že si o to typické Hestie dokonce "říkají" (teď se pokusím všechny čtenářky neurazit) svým pohodlným ale konzervativním oblečením, zdrženlivým vystupováním a plachostí. Samozřejmě tyto vlastnosti nejsou jejich výhradním majetkem.
A ani neviditelnost.

Můj relativně nový objev je Persefonovská neviditelnost pro Die. Tenhle postřeh bych mohla mít už od mala díky Diovskému dědovi, ale to mi přišlo jako příklad natolik pochybný, že jsem ho neregistrovala. Avšak nejnovější události a prostor nad nimi přemýšlel udělaly své a tady mám prozatimní výsledek - neboť jeden z mých vůbec nejoblíbenějších způsobů, jak stimulovat své názory a postřehy, je tvořit hypotézy, o kterých pak můžu dumat a nechat si je osudem či ostatními vyvrátit, a připoměnout si, že nic na světě není černobílé - Zeus srší vtipy a svou pozorností směrem ke spoustě archetypů, vím jen o dvou výjimkách; Hestie a Persefoné. Sama jsem si to nedávno ověřila v těsné blízkosti Dia, pro kterého jsem byla opakovaně naprosto neviditelná a to mi kaskádovitě připomnělo spoustu předchozích ne tak přímočarých zkušeností.

Nejnovějším objevem je ale Hefaistos, to je totiž, dámy a pánové, zřejmě Hestiin protějšek v neviditelnosti. Lidé na něj zapomínají, ženami může být snadno opomíjen a sám dokáže mlčet do míry skoro splynutí se zdí. Že jsem si na něj vzpomněla do článku, je čirá náhoda. Také je těžko popsatelný, nosí své typické pohodlné oblečení, které nepodléhá názorům druhých, a i dlouhodobí známí o něm můžou mít překvapivě mylné představy.

Nu, pro dnešek konec dumání, neboť se cítím nějak odosobněná od slov, což je pro bloggera vždycky špatné znamení.

Tak jen potěšující hrdá confession na závěr: (co mě asi ráno přivítá v šatníku?)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vera-ladisleifsdottir vera-ladisleifsdottir | 13. listopadu 2014 v 23:38 | Reagovat

Jé, Káťo! Po našem dnešním rozhovoru jsem ani nečekala, že se tu ten článek tak brzo objeví, ale ze zvyku jsem se sem podívala - a co to nevidím?!
Skvělej článek! Poznámka "teď se pokusím všechny čtenářky neurazit" mě fakt pobavila :D.
A je to fakt zajímavý téma. Zvláštní, s tím Diem. Čím to může být? Jeho přístupu k Hestiím jsem si nikdy nijak zvlášť nevšimla, ale asi to bude tím, že jsme neviditelný pro většinu archetypů :). A s tím Hefaistem úplně souhlasím. Přijde mi, že si jsou s Hestií dost podobní. Ale po pravdě na něj i já dost často zapomínám nebo si ho ani nevšimnu...

2 Kei-chan Kei-chan | 17. listopadu 2014 v 23:10 | Reagovat

Děkuju moc, Ve! ♥
Tak můj hlavní odběr je dost archetypálně jednotvárný ;D (v nejlepším slova smyslu samozřejmě)
To je legrační, že i Hestie zapomene na Héfaista! :D :D

3 Nielian Nielian | 23. listopadu 2014 v 19:19 | Reagovat

Sis, promiň, ponořila jsem se do učení... Normálně checkuju tvůj i Věrčin blog ob dva dny a teď jsem se teda utla. Ačkoli mi to jako dva dny připadalo...

Pěkný postřeh! S Diem a Persefone jsi mě pobavila :D So true... Myslím, že Hestia ani Persefona nemusí smutnit po Diově pozornosti. Zeus ji obvykle nevěnuje srdečně a pro porozumění, ale strategicky.

Héfaista znám jen jednoho (možná jsem si ostatních nevšimla :D ), ale ten je dost nápadný, překvapivě. Vy jich znáte hodně?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama