Líbí

8. prosince 2014 v 23:10 | Kei-chan |  Random
All I want for Christmas is....
Láska nebeská
A Zimbio to zase uhodl! Magie internetových kvízů.... :D:D

Poslední dobou píšu samé věcné články a sama se zpětně dívám a popravdě i divím, protože si zním tak stručně a efektivně, jak kdybych se o něco snažila. Ale blog jsem vždycky brala velice lehkovážně a nechci to měnit!

Líbí se mi popis pánů a paní ze Zimbio týmu, protože něco na tom je, že mám ráda romantiku s příměsem smutku - alespoň to sedí, když usednu za klavír. Zní smutně ale přitom šťastně a trhá za srdce. Zato filmy/knihy se sebedrásajícím příběhem nejsou nic pro mne. "Piano", "Requiem za sen", "Vichrné návrší" a další podobné ukrutné obrazy ze života trpitelů mi přijdou uměle nadsazené. Jelikož se s příběhem nedokážu nezžít, i hlavní postavy samy mě přivádějí k mdlobám svým sebmrskačským sebezničujícím chováním. I v Lásce nebeské pokaždé rostu z Laury Linney se srdcem na telefonu.

Líbí se mi lidská přirozenost hamounit ve smyslu zakládat vzpomínky. Sice když na ně člověk připadne moc brzo, zastydí se a radši důkazy své nezkaženosti spálí, ale po době to dokáže ocenit a zasmát se sám sobě.

Líbí se mi, když člověk uvede nějakou vtipnou historku a ostatní se na něj dívají s koutky připravenými se smát, ještě než něco skutečně poví. Pak už je vtip samotný jen jakýmsi vyvrcholením nastálé pohody.

Líbí se mi kůže proti slunci, jak ty všudypřítomné minichloupky na krku, na rukách,.. vytvářejí každému z nás úplnou aureolu.

Líbí se mi britský a francouzský humor. Oba národy si ze sebe dovedou dělat legraci a každý má trochu jiný styl, ale mají jiskru a lehkost, které se člověk nepřejí.

Lbí se mi drobné galantnosti, které nevymizely. A nepatrné stopy ženskosti roztroušené v pomíchaném zamotaném světě okolo.

Líbí se mi psát po večerech do větru a uvědomovat si tu nepatrnost ve velkém moři blogů a článků, lidí, národů, názorů......

VESELÉ VÁNOCE!! ♥
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vera-ladisleifsdottir vera-ladisleifsdottir | 9. prosince 2014 v 13:21 | Reagovat

Jé, hezky odlehčenej článek! Úplně se mi hodí k dnešnímu odpočinkovýmu odpoledni. Jen pořád nemůžu přijít na to, co jsou to ty "nahamouněné důkazy nezkaženosti"... Nejdřív jsem myslela, že čtu "nezkušenosti", ale pak jsem se zarazila. Nějaká nápověda ;)?

2 Kei-chan Kei-chan | 10. prosince 2014 v 11:56 | Reagovat

Jé, jsem ráda, že jsem sedla náladou! ☼
Vlastně to stejné jako nezkušenost:D Akorát taky jsem už četla tohle označení v Jane Austen a líbí se mi: nezkaženost předsudky, jakási původní naivita, která člověka kolikrát dovedla ke studu...

3 Nielian Nielian | 10. prosince 2014 v 15:49 | Reagovat

Mě jsi překvapila! Jako Jčku mi takový pohled na věc úplně udělal čáru přes rozpočet. Dlouhé roky (čímž se dostáváme k té naivitě, za kterou se člověk později stydí ;) ) jsem psala blog proto, abych změnila svět, takže by mě málem nenapadlo napsat něco bezprostředního a odlehčeného, jako jsi napsala ty :) Díky za připomenutí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama