Květen 2015

Disney (piano)

26. května 2015 v 14:34 | Kei-chan |  InspiraceHodí se k učení, k práci i před spaním. (Po každém jídle,...)

Několikatero promluv

12. května 2015 v 23:00 | Kei-chan |  Random
Čas od času se vracím ke svému blogu a napůl nedotčeně, napůl posmutněle sleduji, jak zaprášené články leží a žádný nový nevzniká. Někdy je ovšem nečinnost stejně důležitá jako dění, neboť - doporučuji ze svých i cizích zkušeností léty osvědčenou pravdu - nedefinujme se slovy "Proč ne?", mějme ke svým rozhodnutím důvod. Tahle zdánlivě neškodná otázka v sobě skrývá zbrklost, neochotu vzít zodpovědnost za své činy a v neposlední řadě nedostatek sebevědomí. Známe-li svou hodnotu, zvažujeme, čemu obětujeme svůj čas, a musí už to stát za to, abychom se rozhodli zrovna pro tu konkrétní věc.

Hodně jsem poslední dobou přemýšlela neuceleně, v krátkých skocích a snad i zaráz o všem. Uvědomila jsem si svůj přední osobní cíl: odvahu, a to ve všech směrech. Srdce zbabělost nezná a jednat podle srdce je jistá cesta jak jít cestou odvahy. Mám velmi přísné a přesné mínění o odvaze a zbabělosti a odjakživa samu sebe měřím předně podle této stupnice. (K přemýšlení mě "nakopl" film a poté i kniha Divergent od Veronicy Roth) Zajímavé na tom taky je, že to vztahuju výhradně k sobě a ostatní nijak nepřeměřuji. (P) Kéž bych to dokázala ve všem!! Smějící se

A teď zimbio vsuvka: (ať to není samý text a žádné obrázky)
harry potter 5
Hahaha! Mějte se na pozoru, já si pravdu zjistím!!! :D :D

Z. už psala o semináři a jak to chodí, ale já bych ráda vypíchla pár zde získaných vědomostí, co mi přijdou (minimálně pro mě, ale s trochou štěstí pro každého) důležité nezapomínat.
Zaprvé, existuje 5 úrovní intimity - tj.stavu nejvyššího porozumění a otevření v partnerství - mentální, sociální, fyzická, duchovní a citová. Z mých zkušeností vím, že se dá žít i s neúplným pokrytím, ale pak je možnost, že vám to bude chybět, aniž byste o tom věděli. A na druhou stranu můžete vyplnit celý rozsah a stejně to nemusí znamenat trvalý a dobrý vztah. Podrtrženo sečteno, doporučuji to brát aspoň jako ambici, o kterou se může pár dlouhodobě snažit.
Bezpodmínečná láska - nedovedu, a velmi pravděpodobně proto, že ani nechci, si představit bytost, pro niž by neznamenala vrcholný cíl v sebezdokonalování. Většina z nás k bezpodmínečné lásce vychována nebyla a místo toho se snažíme ostatní měnit, sebe neuznáváme se svými slabinami a odsuzujeme ostatní za to, co nám odrážejí z nás samotných. Ale abychom přijali sami sebe bezpodmínečně, musíme brát lásku jako proces i jako cíl. V rámci procesu milujeme, jak dokážeme, a můžeme si tedy odpustit ty projevy nelásky, co nám nevyhnutelně čas od času uklouznou. K cíli můžeme vzhlížet a snažit se napodobovat jeho chování.
Věta: žádný rytíř nebude zachraňovat Xenu. Kéž by si to moderní amazonky - většina dnešních žen ji v nějaké míře v sobě má - jednou provždy zapsaly do hlavy a buď změnily sebe, nebo se tak ublíženě nedivily.

Moje hlava už začíná být jako ve vatě a proto opouštím zbytek svých pisatelských ambic. Dobrou noc Vám všem...
summer