Několikatero promluv

12. května 2015 v 23:00 | Kei-chan |  Random
Čas od času se vracím ke svému blogu a napůl nedotčeně, napůl posmutněle sleduji, jak zaprášené články leží a žádný nový nevzniká. Někdy je ovšem nečinnost stejně důležitá jako dění, neboť - doporučuji ze svých i cizích zkušeností léty osvědčenou pravdu - nedefinujme se slovy "Proč ne?", mějme ke svým rozhodnutím důvod. Tahle zdánlivě neškodná otázka v sobě skrývá zbrklost, neochotu vzít zodpovědnost za své činy a v neposlední řadě nedostatek sebevědomí. Známe-li svou hodnotu, zvažujeme, čemu obětujeme svůj čas, a musí už to stát za to, abychom se rozhodli zrovna pro tu konkrétní věc.

Hodně jsem poslední dobou přemýšlela neuceleně, v krátkých skocích a snad i zaráz o všem. Uvědomila jsem si svůj přední osobní cíl: odvahu, a to ve všech směrech. Srdce zbabělost nezná a jednat podle srdce je jistá cesta jak jít cestou odvahy. Mám velmi přísné a přesné mínění o odvaze a zbabělosti a odjakživa samu sebe měřím předně podle této stupnice. (K přemýšlení mě "nakopl" film a poté i kniha Divergent od Veronicy Roth) Zajímavé na tom taky je, že to vztahuju výhradně k sobě a ostatní nijak nepřeměřuji. (P) Kéž bych to dokázala ve všem!! Smějící se

A teď zimbio vsuvka: (ať to není samý text a žádné obrázky)
harry potter 5
Hahaha! Mějte se na pozoru, já si pravdu zjistím!!! :D :D

Z. už psala o semináři a jak to chodí, ale já bych ráda vypíchla pár zde získaných vědomostí, co mi přijdou (minimálně pro mě, ale s trochou štěstí pro každého) důležité nezapomínat.
Zaprvé, existuje 5 úrovní intimity - tj.stavu nejvyššího porozumění a otevření v partnerství - mentální, sociální, fyzická, duchovní a citová. Z mých zkušeností vím, že se dá žít i s neúplným pokrytím, ale pak je možnost, že vám to bude chybět, aniž byste o tom věděli. A na druhou stranu můžete vyplnit celý rozsah a stejně to nemusí znamenat trvalý a dobrý vztah. Podrtrženo sečteno, doporučuji to brát aspoň jako ambici, o kterou se může pár dlouhodobě snažit.
Bezpodmínečná láska - nedovedu, a velmi pravděpodobně proto, že ani nechci, si představit bytost, pro niž by neznamenala vrcholný cíl v sebezdokonalování. Většina z nás k bezpodmínečné lásce vychována nebyla a místo toho se snažíme ostatní měnit, sebe neuznáváme se svými slabinami a odsuzujeme ostatní za to, co nám odrážejí z nás samotných. Ale abychom přijali sami sebe bezpodmínečně, musíme brát lásku jako proces i jako cíl. V rámci procesu milujeme, jak dokážeme, a můžeme si tedy odpustit ty projevy nelásky, co nám nevyhnutelně čas od času uklouznou. K cíli můžeme vzhlížet a snažit se napodobovat jeho chování.
Věta: žádný rytíř nebude zachraňovat Xenu. Kéž by si to moderní amazonky - většina dnešních žen ji v nějaké míře v sobě má - jednou provždy zapsaly do hlavy a buď změnily sebe, nebo se tak ublíženě nedivily.

Moje hlava už začíná být jako ve vatě a proto opouštím zbytek svých pisatelských ambic. Dobrou noc Vám všem...
summer
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veve Veve | 13. května 2015 v 21:43 | Reagovat

Jé, článek!
A zrovna úplně promlouvá k mé duši.
Mým cílem je teď taky odvaha. Tak se těším na tu Divergenci!
Z Modré alfy jsi vyzdvihla zajímavá témata! Zrovna tohle jsem uložila jen někam do podvědomí (a pamatuju si, že jsem si to zapsala), tak není vůbec špatný si to připomenout.
Haha, jsi HP a vězěň z Azkabanu :)? Moc nechápu souvislost s tím popiskem...

2 Nielian Nielian | 13. května 2015 v 21:58 | Reagovat

Nejsi profesionál a nikdo tě nenutí psát :) Což je skvělé! Můžeš psát tehdy, kdy opravdu chceš.
Odvaha je velké téma. Tak velké, že se s tím každý z nás určitě potýká denodenně. Držím ti palce :)
S tou intimitou jsi to popsala moc hezky :) Je zajímavé, že i když člověk studuje vztahy hodně, je patrné, že mají jaksi svůj život. Znám(e) i lidi, kteří se k sobě hodí dobře archetypově, MBTI a přesto jejich vztah nakonec neuspěl. Život je hlavně škola. Lidi kolem nás musíme milovat jakoby to bylo navěky, a zároveň pokud se ukáže, že to na věky nebude, smířit se s tím a nevyčítat jim to. Je to taky otázka odvahy. Je to štěstí, když s tebou někdo ujde kus cesty. Na přátele bychom se za to nezlobili.
:D haha to s Xenou se opravdu povedlo. Potom jsem se dívala na obrázek Xeny a přítel byl znechucený, že to vůbec není žena. Tak dámy, kdo ji má jako idol, smiřte se s tím...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama