Kombinace

4. února 2017 v 15:12 | Kei-chan |  Kačení deníček
Šťastný nový rok! :D

Ať žije poznávání, tolik inspirace všude kolem nás, jako kdyby ani neexistovala noc neosvětlená miliony světlušek poblikávajících každá svým individuálním moudrým světlem.

V minulém roce jsem se učila o Stínu, pronásledoval mě ve snech, a já ho naopak zkoumala v Temné straně síly.

Snažila se roztáhnout tapisérii své osobnosti a vypustit navenek i ty části, které nutně nelichotí mé image a nebo nedávají smysl.

Učila se o vnitřní integritě. Snad někdy přijdu na tu tenkou linii mezi braní v úvahu názory ostatních a být věrná svým pocitům, intuicím a rozhodnutím. Možná je ale problém právě v tom, že se mi zdá tak tenká. Třeba je tam cesta jasná a až si to budu ochotna přiznat, nebudu ztrácet krok.

Jako obvykle revidovala samu sebe, zkoumala předchozí verze a snažila pochopit, že nejsou "bugs", ale jen "features".

A letos ve všem navazuji v tom prvním měsíci, za který jediný můžu mluvit. Zbytek ponechávám ferengské "Velké řece", "the Force" nebo také osudu, pokud to zní romantičtěji.

Potkala jsem větu, které nerozumím. Stálo by za to ji tu tedy ocitovat, třeba ji pochopím při dalším prohlédnutí, nebo někomu z vás něco dá. (Ideálně obojí.)
"Force is a paradox. It empowers, and imprisons. It destroys and unites. It binds the galaxy together, and tears people apart. It has a will... but needs a commander." (c) Bioware, SWTOR The Fallen Empire

A nakonec jsem si i vzpomněla na pavučinami opletené zimbio a jeho vždy zajímavé kvízy. Tentokrát jsem našla téma kombinací a je to skvělé zamyšlení. Nikdo nejsme jenom jednostranní, at už se tak někteří tváří, nebo tak vidí ostatní.

1) SW postavy = Yoda and Han Solo (YOLO? xD)
Fun-loving and thoughtful, you enjoy life and tend to jump right into things, but you also think deeply about what it all means.

http://www1.pictures.crowdleap.com/mp/NRrkdZkcLaSx.jpg
(zdroj: http://www.zimbio.com/quiz/ch9LEyPPncW/Two+Star+Wars+Characters)


2) GoT rody = Stark/Targaryen
Part direwolf, part dragon, the combination of your houses is a combustible one that produced the likes of Jon Snow. Fire and blood and Winter forge a fighter's spirit deep in your belly. You won't live by another's leave. You'd rather put your life on the line to defend what you believe in. When someone takes what's yours, you go after it. There's courage in your blood. Unafraid of foreign lands, you'll travel unafraid to further your line.

http://www1.pictures.crowdleap.com/mp/G4xYwbU7f48x.jpg
(zdroj: http://www.zimbio.com/quiz/tJvTAE1fs2V/Two+Game+Thrones+Houses+Hail)


3) HP koleje = Gryffinclaw (Gryffin určitě drápy má, tady se název docela vydařil!)
Confidence and chivalry are the name of your game. Luckily, you have a smart, witty side that balances your need to be the center of attention all the time.

http://www3.pictures.crowdleap.com/mp/3tHd2t6y1pHx.jpg
(zdroj: http://www.zimbio.com/quiz/amhkgukPVM7/Combination+Hogwarts+Houses)


...A co vaše kombinace a prožitý rok?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veve Veve | 8. února 2017 v 19:05 | Reagovat

Hezké zamyšlení nad prožitým rokem. Taky se takhle ráda někdy zastavím a ohlédnu.
Myšlenka kombinací se mi taky moc líbí. Neodolala jsem a udělala jsem si test na GoT rody a vyšlo mi Lannister/Tyrell - popis ale kupodivu i docela seděl :).

2 Kei-chan Kei-chan | 12. února 2017 v 19:05 | Reagovat

Jéé, díky, bezva, že se líbilo. Haha, house Tyrell mě první zarazil, ale Margaery mě teda kupodivu napadla, asi intuice, nebo moje poslouchání na půl ucha povídání o GoT nese opravdu ovoce :D Jsem ráda, že jsi neodolala! Mně přijde bezva si nastavovat takto zrcadlo. Konečně jsem začala dodávat i zdroje s odkazy, tak přeci jen k něčemu ta bakalářka je... xD

3 Nielian Nielian | 17. února 2017 v 15:34 | Reagovat

ČLÁÁNEEEEEEEEEEEEEEK!!!!!
Tak testy jsem si udělala všechny a ejhle, všechny mi vyšly stejně jako Tobě. Ale bez opisování :D U některých otázek jsem se hodně zamýšlela, co jsi dala - například u pomsty :D Vzhledem k tomu, že všichni se občas dostanou do konfliktu, napadlo mě, že toto je dobré o přátelích vědět.

S tím stínem je to zajímavé. Na pokyn Petra jsem dělala nejméně 2 meditace na svůj stín a pokaždé z nich vypadlo něco jiného. Doporučuji anyway.

Věta s paradoxy hezky doplňuje téma, které jsme nedávno řešily. Napadlo mě k ní několik věcí, ale nevím, jestli to bude zajímavé. Komentář jde ignorovat, tak je sem napíšu :)
Empowers but imprisons - větší moc, více odpovědnosti, destroys and unites - něco končí a něco začíná, přidáš se k Jediům, nemůžeš mít vztah, žít s rodiči apod. Binds galaxy together but tears people apart může být reference na temnou a světlou stranu síly. Nejvíc mě oslovila poslední definice: has will but needs a commander. To mi připomíná vztah - partner má vlastní vůli, život... a stejně když lidé žijí v partnerství, někdy nechá druhého, aby mu pootočil kormidlem, nebo se prostě dívá, jak řídí ten druhý, a něco převezme.

4 Kei-chan Kei-chan | 26. února 2017 v 12:10 | Reagovat

KOMENTÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁŘ!! ♥
Hehe, jelikož jsem nedala svoje odpovědi, jenom výsledky, tak mi jasné, že opisování by bylo složitější... :D
Bohužel si nepamatuji přesně už ty otázky, ale co se týče pomsty, přijde mi to nesmyslný koncept altogether, pokud člověk věří v kosmickou spravedlnost, nepotřebuje nijak reagovat na konflikt než tím, že ho případně řeší, pokud to má smysl. Navíc nechápu motivaci pomsty, cítí se někdo líp, když někomu ublíží? To by byla pro F přece pomsta sama sobě, ne? :D

Ano, stín je rozhodně pro mě nekončící nevyřešené téma, ale to asi pro všechny, dokud nás někdo dokáže naštvat :D a staví nepříjemné zrcadlo.

Díky moc za rozbor věty! Hodně souhlasím, asi jen pár trochu jiných postřehů: Enpowers imprisons vidím tak, že pokud člověka ovládně moc, je tím uvězněný a slepý všemu jinému. Binds galaxy together... za to moc děkuju, tohle vidění mě nenapadlo a inspirovalo mě k novému chápání, Force je vlastně čirá energie a nerozlišuje dobře a špatně a jenom koná, ať to vede ke štěstí nebo zkáze. Přiznám se, že Tvé přirovnání s partnerstvím mě vážně nenapadlo... asi mi to nejvíc evokuje věčný problém s pochopením Osudu. Něco je "dané", něco rozhodneme, není to ani jedno ani druhé anebo obojí zároveň... :)
Díky moc za kometnář sissy!!! ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama